Dyson Süpürge Fırça Dönmüyor

Dyson Süpürge Fırça Dönmüyor, sıkça karşılaşılan sorunlardan birisidir. Dyson elektrikli süpürgelerdeki fırça çubuğu, temizleyici tertibatının içerisinde yer alan özel bir motor tarafından çalıştırılmaktadır. Fırça çubuğu dönmüyorsa ve elektrikli süpürge doğru şekilde çalıştırılıyorsa, sorun tıkanmış olabileceğidir. Tıkanma yok ise kayışta veya motorda sorun oluşmuş olabilir. Motor tamiri için Dyson servis temsilcisine gidebilirsiniz.

Dyson Süpürge Fırça Dönmüyor
Dyson Süpürge Fırça Dönmüyor

Elektrikli süpürge yanlış kullanıldığı için fırça çubuğu da çalışmıyor olabilir. Bunun için bazı olasılıklar bulunur:

  • Dyson Elektrikli Süpürgeler, kullanılmadığı zamanlarda dik konumda kilitlenmesi için tasarlanmıştır. Ünite dik konuma sahipken, fırça çubuğunu döndüren motor otomatik olarak devre dışı kalır. Ayağınızı kullanarak temizleme başlığının yanında yer alan düğmeye basarak tutamağın kilidini açın.
  • Temizleyici kafası çok alçakta ayarlanırsa, çubuğun dönmemesine sebep olabilir. Dyson elektrikli süpürgelerin genel olarak parke temizliği ve halı temizliği modları bulunur. Bu işlev için istenilen ayarı seçtiğinizden emin olmalısınız.
  • Bazı Dyson elektrikli süpürge modellerinde çıkarılabilir temizlik başlıkları bulunmaktadır. Başlık yerine tam olarak kilitlenmezse, fırça çubuğuna güç veren motor çalışma sağlamaz. Makinenin fişini çekerek sırt üstü yatırılmalı, ardından başlıkta tık sesi gelene kadar süpürgeye doğru itilmelidir.

Fırça çubuğunda bazı ipliklerin etrafında dolaşması ile dönmesi engellenir. Bunu temizlemek için taban fırça çubuğu çıkarılır ve güzelce temizlenerek tekrardan takılır. Bu işlemden sonra Dyson süpürgeniz çalışır hale gelecektir.

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo Servis Numarası Altus Servis Numarası İstanbul Baymak Servisleri İstanbul Demirdöküm Servisleri Kombicozum.com Arizacozum.com